Film je iz 2002 god,sa dva proslavljena holivudska glumca Tom Henks (Tom Hanks) i Leonardo DiCaprio koji su ispričali jednu veoma zanimljivu priču kroz ovaj film koja je urađena po uzoru na stvarne događaje.

Uhvati me ako možeš
Radi se o jednom mladom momku koji biva uvučen spletom okolnosti u svet prevare i agentu FBI koji nema ništa preče od uhvatiti Franka. Mladić sa 15.godina, posle razvoda roditelja ostaje da živi s ocem koji je prevarant od koga Franck polako uči i upušta se u niz okolnosti koje su neminovno povlačile jedna drugu i dovodile ga u razne situacije. Pravio se da je profesor u školi, lažirao diplomu lekara i bio neko vreme lekar, da bi završio kao pilot Pan-Ama gde je lažirajući čekove uspeo da zaradi blizu 2,8 miliona dolara.
Carl Hanratty posvetio se u potpunosti hvatanju ovog prevarantskog maga koji mu uvek za dlaku izbegne. Bio je rešen da ga strpa iza rešetaka jureći ga na kraj sveta. Franck biva uhapšen u Francuskoj zbog falsifikovanja čekova Pan-Ama,i dok Carl pokušava da ga prebaci da kaznu odsluži u Americi, on ponovo koristi situaciju i beži iz aviona prilikom premeštanja. Odlazi da obiđe majku vidno potrešen saznanjem da mu je otac preminuo, a Carl na sve to ćutke reaguje jer zna da će se vratiti. Posle toliko godina izgradili su posebnu vezu i jedan u drugom dobili ne samo prijatelja,već neko sina a neko oca.Francku Abignalu biva ponuđeno da radi u FBI na pronalaženju i otkrivanju falsifikatora, čime zbog svoje sposobnosti biva ranije pušten iz zatvora.
Spilberg je dosta stvari izmenio u odnosu na knjigu,verovatno zbog potreba filma, dosta je razmimoilaženja u pojedinim situacijama ali je suština priče ostala ista ,tako da je i film i knjiga izvanredna zanimacija.